Aktualności MerService

Na czym polega praca merchandisera mobilnego?

Umiejętne ustawienie towarów w sklepie może mieć ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów. W związku z tym, profesjonalny merchandising cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością. Definicję merchandisingu można sprowadzić do działań, których przeznaczeniem jest podniesienie poziomu sprzedaży. Warto pamiętać jednak, że merchandising nie ogranicza się jedynie do wyeksponowania produktów na terenie sklepów i punktów handlowych. Działaniom merchandisingowym mogą być poddane również, na przykład, komunikaty dotyczące ulokowania sklepu. W takim razie, pojawia się pytanie, czym jest merchandising mobilny? Merchandiser mobilny – kto to? Na czym polega jego praca? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi!

Merchandiser mobilny – kto to?

Kim w takim razie jest merchandiser? Merchandiser to ekspozytor towaru. W przypadku merchandisingu mobilnego, najważniejszą cechą pracy w charakterze merchandisera mobilnego jest fakt, że merchandiser nie jest przypisany do konkretnego sklepu/punktu handlowego. Zwykle „pod swoją pieczą” ma kilka miejsc, w których realizuje swoje obowiązki. Praca merchandisera mobilnego wymaga więc szerokiej wiedzy i doświadczenia, które pozwoli na dostosowanie się do wymogów konkretnych zleceniodawców.

Praca merchandisera mobilnego: podstawowe obowiązki

Wyjaśniliśmy już, kto to jest merchandiser mobilny. Praca merchandisera mobilnego będzie uzależniona od tego, dla jakich sklepów i punktów usługowych realizuje swoje usługi. Bardzo często merchandising mobilny zakłada świadczenie usług merchandisignowych dla konkretnych klientów w ustalonych wcześniej dniach. W tym przypadku priorytetowe znaczenie mają oczekiwania i potrzeby danego punktu handlowego lub sklepu. Merchandising mobilny jest zresztą usługą, jaką dzisiaj proponuje wiele agencji merchandisingowych, głównie ze względu na specyfikę współczesnego rynku. Merchandising mobilny jest to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy nie potrzebują stałej pomocy wyspecjalizowanego merchandisera. Tego rodzaju usługa jest kierowana głównie do mniejszych punktów sprzedażowych i sklepów.

REASUMUJĄC: merchandiser mobilny to specjalista, którego głównym zadaniem jest świadczenie usług dla kilku punktów/sklepów. Stąd określenie – mobilny. Praca merchandisera mobilnego jest usankcjonowana potrzebami rynku – nie każdy punkt handlowy lub sklep potrzebuje codziennego, stałego wsparcia merchandisera.

Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na spotkanie.

Skontaktuj się

Zdajemy sobie sprawę z konieczności bieżącego
rozwoju technologicznego, który jest nieodłączną częścią
oferowanych usług i elementem wzrostu Spółki.

Więcej o naszej technologii