Merchandising w profesjonalnej odsłonie MerService

Świadczymy usługi merchandisingowe w większości sklepów wielkopowierzchniowych w całej Polsce.
Pracujemy dla wielu wiodących producentów, głównie z branży FMCG.

MerService to firma oferująca usługi z zakresu merchandisingu stacjonarnego, mobilnego oraz merchandisingu profesjonalnego. Doświadczenie zdobywaliśmy pracując dla czołowych firm branży FMCG, w przypadku której merchandising ma szczególnie istotne znaczenie.

Co to jest merchandising?

W praktyce, pojęcie jakim jest – merchandising – ściśle wiąże się z branżą handlową. Definicja merchandisingu odnosi się bowiem bezpośrednio do procesu sprzedaży. Upraszczając można stwierdzić, że podstawowym celem merchandisingu jest wywieranie pozytywnego wpływu na proces sprzedażowy, co w konsekwencji ma doprowadzić do zwiększenia obrotów. Czym w takim razie jest merchandising? Tym mianem określa się tok postępowania, którego przeznaczeniem jest, przede wszystkim, podniesienie poziomu sprzedaży.

W praktyce trudno przecenić znaczenie merchandisingu, zwłaszcza współcześnie, w warunkach rosnącej konkurencji rynkowej oraz szerokiego wyboru produktów i usług. Wiedząc na czym polega merchandising, należy pamiętać, że nie jest to jednolite pojęcie. Istnieją bowiem różne typy merchandisingu, skupiające się na konkretnych płaszczyznach działania. Jednym z rodzajów merchandisingu jest, między innymi, visual merchandising. Rola visual merchandisingu, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do sposobu, w jaki sprzedawane produkty zostaną wyeksponowane. Ten rodzaj merchandisingu ma szczególne znaczenie w hipermarketach.

Świadomość tego, czym zajmuje się merchandising pozwala zrozumieć, jak istotne mogą okazać się zadania merchandisingu prowadzone dla sektora sprzedaży. Merchandising dla liderów branży FMCG realizowany przez wysoko wykwalifikowany zespół MerService to pewność współpracy z doświadczonymi specjalistami.

Definicja usług merchandisingowych: na czym polegają działania oscylujące wokół tego obszaru?

Usługi merchandisingowe są zorientowane głównie na zintensyfikowanie sprzedaży. Skuteczny merchandising w dużej mierze bazuje na umiejętnym zaplanowaniu przestrzeni sprzedażowej, pozwalając w ten sposób na odpowiednie wyeksponowanie oferowanych produktów i umożliwiając zachęcenie klientów do ich zakupu. Wydajne zaaranżowanie otoczenia oraz profesjonalne rozmieszczenie towarów, skupiające uwagę kupujących to podstawa działalności handlowej.

Merchandising stacjonarny

Kompetentnie realizowany merchandising w sklepie ma ogromne znaczenie dla osiąganych wyników sprzedaży. Oferta naszej firmy tworzona jest z myślą o klientach prezentujących różne potrzeby. Usługa merchandisingu stacjonarnego jest skierowana do sklepów wielkopowierzchniowych, w których profesjonalne zaplanowanie dostępnej powierzchni ma priorytetowe znaczenie, podobnie jak późniejsza dbałość o wprowadzanie odpowiednich modyfikacji.
Realizując merchandising w polskich sklepach ogromny nacisk kładziemy na zindywidualizowane podejście do naszych klientów. Merchandising w sklepie spożywczym musi bowiem odpowiadać szeregowi czynników, takich jak: zbyt osiągany przez dany punkt, jego umiejscowienie itp. Umowa merchandisingu zawierana z MerService to gwarancja profesjonalnego stosunku do realizowanych zadań. W trosce o efektywność realizowanych usług, stale podnosimy kwalifikacje naszych pracowników, dlatego współpracujący z naszą firmą merchandiserzy odbywają szczegółowe szkolenia przygotowujące ich do wydajnego pełnienia obowiązków.

Merchandising Mobilny

Oferta merchandisingu mobilnego MerService jest przeznaczona dla niewielkich punktów handlowych. Dokładamy wszelkich starań, by realizowane w jej ramach działania były wystarczająco elastyczne, co pozwoli nam błyskawicznie odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów. Tego rodzaju zlecenia merchandisingowe są przez nas wdrażane ze szczególną troską o zrozumienie Państwa wymagań. Poszczególne punkty handlowe obsługiwane są w konkretne dni, jednak harmonogram pracy jest ustalany cyklicznie, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb zleceniodawcy.

Merchandising Profesjonalny

Merchandising profesjonalny oferowany przez MerService obejmuje kompletny serwis merchandisingowy dostosowany do oczekiwań konkretnego klienta. W przypadku tej usługi zwracamy szczególną uwagę na stałe kształcenie oddelegowanych do jej realizacji merchandiserów, dbając o aktualizację zasobu ich wiedzy. Biorą oni bowiem regularny udział w szkoleniach stacjonarnych i internetowych. Ponadto, dla klientów korzystających z usługi merchandisingu profesjonalnego przygotowujemy systematyczne raporty, będące źródłem informacji na temat wydajności realizowanych zadań.
Realizując merchandising profesjonalny skupiamy się na określonym kliencie, dopasowując poszczególne działania do celów, jakie zleceniodawca pragnie osiągnąć. Nasze oferty merchandisingu profesjonalnego są „szyte na miarę” Państwa potrzeb. Merchandising firmy traktujemy w sposób zindywidualizowany, rozumiejąc konieczność wdrożenia elastycznego, nastawionego na szybkie zmiany podejścia.

Dlaczego warto zaufać merchandisingowi MerService?

Merchandising produktów to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim – pasja! Wiele wysiłku wkładamy w to, by realizowany za pośrednictwem zespołu naszych specjalistów merchandising towarów pozwalał na osiągnięcie konkretnych zamierzeń. Współpraca z MerService to gwarancja profesjonalnego podejścia, zorientowania na Państwa cele oraz zrozumienia oczekiwań klientów. Wyjątkowo cenimy posiadane doświadczenie, które pozwala nam odkrywać prawidłowości rządzące współczesną branżą sprzedażową oraz zachowaniem klientów.

Korzystając z usług MerService zyskują Państwo wsparcie grupy profesjonalistów, którzy zatroszczą się nie tylko o umiejętne przedstawienie oferowanych produktów, ale również dołożą wszelkich starań, by osiągnąć określone przez klientów cele. Co więcej, zapewniamy bezzwłoczny dostęp do informacji pochodzących z określonych punktów handlowych.

Wyspecjalizowana kadra, doświadczenie zdobywane we współpracy z czołowymi firmami branży FMCG, nastawienie na realizacje zamierzeń klientów, elastyczność i znajomość rynku – to właśnie MerService. Współpraca z naszą firmą w zakresie  merchandisingu pozwoli rozwinąć Państwu skrzydła!


Zdajemy sobie sprawę z konieczności bieżącego
rozwoju technologicznego, który jest nieodłączną częścią
oferowanych usług i elementem wzrostu Spółki.

Więcej o naszej technologii