Zewnętrzny współdzielony zespół sprzedażowy, jako nowoczesna forma wsparcia sprzedaży

Przedstawiamy Państwu koncept Agentów Handlowych jako alternatywę
dla konceptu outsourcingu Przedstawicieli Handlowych.

Zobacz film

Jesteśmy przekonani, że formuła “pay for activity, not for just fixed cost” jest równie skuteczna, ale przy tym mniej kosztowna

Efektywna sprzedaż jest często jednym z podstawowych celów firmy, dlatego współpraca z MerService i korzystanie z profesjonalnego wsparcia doświadczonych pracowników może okazać się sposobem na zwiększenie jej potencjału. Naszym klientom proponujemy pomoc zewnętrznych współdzielonych zespołów sprzedaży, które z powodzeniem mogą zastąpić outsourcing Przedstawicieli Handlowych.

 

Czym jest zespół sprzedaży: definicja

Zrozumiałe jest, że efektywny zespół sprzedażowy ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania firmy. Warto też pamiętać, że kluczowe znaczenie ma również umiejętne zarządzanie zespołem sprzedażowym, skoncentrowane na osiąganiu zamierzonych wyników. Kierowanie zespołem sprzedażowym wymaga więc nie tylko odpowiednich predyspozycji oraz kwalifikacji, ale przede wszystkim: doświadczenia.

Zewnętrzne, współdzielone zespoły sprzedaży tworzone przez wyspecjalizowanych Agentów Handlowych to rozwiązanie dla firm, które potrzebują specjalistycznej asysty, przy jednoczesnym ograniczeniu ponoszonych kosztów. MerService, jako doświadczony gracz na rynku sprzedażowym, doskonale rozumie oczekiwania klientów i stara się wychodzić naprzeciw ich wymaganiom.

Jakie zadania mają Agenci wchodzący w skład zespołów sprzedażowych?

Wydajnie funkcjonujący zespół sprzedażowy to bardzo duży kapitał. Właśnie dlatego, dbałość o zespoły sprzedażowe powinna mieć dla firmy priorytetowe znaczenie. Oferowane przez MerService zewnętrzne zespoły sprzedaży, współdzielone z innymi klientami to sposób na efektywne zadbanie o obowiązki sprzedażowe, korzystne również z punktu widzenia finansowego. Zespół wsparcia sprzedaży tworzony jest przez doświadczonych Agentów Handlowych, których praca jest szczegółowo kontrolowana. Agenci, dzięki specjalnej aplikacji MerchMobiler, są zobowiązani do zapisywania zrealizowanych działań, co stanowi kluczowe źródło przydatnych informacji.

Co więcej, MerService kładzie ogromny nacisk na kwalifikacje osób, które tworzą zespół handlowy, wierząc, że wyłącznie odpowiednie przygotowanie może mieć pozytywny wpływ na efekty ich działalności. W związku z tym, Agenci Handlowi biorą udział w starannie dobranych szkoleniach, których zadaniem jest troska o ich efektywne edukowanie. Zaznaczamy również, że działalność Agentów Handlowych MerService odbywa się w oparciu o racjonalnie zaplanowane trasy. Podstawową kwestią, na jaką MerService zwraca uwagę w pracy Agentów jest także wydajna organizacja realizacji nakładanych na nich zadań i obowiązków.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów, korzystanie z zewnętrznych zespołów sprzedaży może zostać skoordynowane z usługami merchandisingowymi MerService. Wierzmy, że mocny zespół tworzą pracownicy posiadający odpowiednie kwalifikacje, wyposażeni w nowoczesne narzędzia, którzy dodatkowo cechują się silną orientacją na wdrożenie założonych celów.

Do obowiązków Agentów Handlowych należy, między innymi:

• troska o nienaganną prezentację produktów
• umiejętne układanie materiałów POS (point of sale)
• kontrolowanie asortymentu produktów
• nadzór występowania promocji centralnych

Korzystanie z usług proponowanych przez zewnętrzne, współdzielone zespoły sprzedaży MerService to nowoczesne oblicze wydajnego zarządzania szeregiem istotnych obowiązków. Firma zdejmuje ze swoich barków konieczność tworzenia podobnych zespołów od podstaw, jednocześnie nie musząc troszczyć się o zatrudnienie wykwalifikowanego personelu i późniejszą organizację potrzebnych szkoleń, pozwalających na utrzymanie wysokiego poziomu usług. To wszystko leży w gestii MerService! Czas, który w ten sposób zaoszczędzą nasi klienci mogą z powodzeniem spożytkować na zintensyfikowanie prac w innych obszarach działania ich firmy.

Sposobem na optymalizację jest połączenie serwisu merchandisingowego w punktach sprzedażowych, znajdujących się na terenie całej Polski z regularnymi wizytami Koordynatorów Regionalnych oraz Agentów Handlowych MerService.

W zespole siła i pełna odpowiedzialność za realizację celów.


Realizacje z zakresu Zewnętrznych współdzielonych zespołów sprzedaży

Zdajemy sobie sprawę z konieczności bieżącego
rozwoju technologicznego, który jest nieodłączną częścią
oferowanych usług i elementem wzrostu Spółki.

Więcej o naszej technologii